Ethiopian Airlines Head Office Call For Interview Feb 2024

Description :

Among those candidates who have applied and taken written examination at Ethiopian Airlines Head Office – Addis Ababa the following listed candidates have passed the written examination and requested to come for Interview Exam per the below schedule.

Location: Ethiopian Airlines Head Office (Ethiopian Aviation University, AMT & PTS School Building, Room #003)

Date & Time: Only per the below given schedule (refer your date & time schedule from the table below)

And, if your name is not listed below, it means that you have not been passed the written examination and we thank you for your interest to work for Ethiopian Airlines Group.

Please note that:

  • Candidates should arrive on time! any candidate who arrives later than the mentioned time will not be entertained
  • Candidates who come before or after the scheduled date will not be entertained!
  • Candidates should come up with original renewed kebele id or 8th or 10th or 12th grade or driving licence or passport or any other legal and valid document that show your identity
  • Male candidates are required to come with proper business attire and clean-cut hair and fully shaved beard
  • Female candidates with formal hair and dressing style will only be accepted
  • Candidates who fail to meet the above requirements will be automatically disqualified from the process
  • If anyone is found to apply with false information, it will lead to subsequent termination from the process upon discovery of the fact

Call For Interview  

(College Trainee – Flight Data Officer/Analyst Candidates)


NB:

  • Other College Trainee Position applicants interview exam schedule will be communicated in separate schedule.

Candidate_List :

NoFull NameGroup Discussion
1ABAT GETACHEW MEHARIMONDAY FEBRUARY 19, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
2ABDI WALDEMIKAEL GADAMONDAY FEBRUARY 19, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
3ABDIWAK BESHADA DEGEFAMONDAY FEBRUARY 19, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
4ABEBE GIRMA MULUGETAMONDAY FEBRUARY 19, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
5ABEJE AYELE BEZABIHMONDAY FEBRUARY 19, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
6ABENEZER DEMEKE JEBOMONDAY FEBRUARY 19, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
7ABENEZER FEKADU ZELEKEMONDAY FEBRUARY 19, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
8ABRAHAM AREGA TINFISAMONDAY FEBRUARY 19, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
9AMANUEL GIRMA GEBREYESMONDAY FEBRUARY 19, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
10ANDUALEM SEBSBE WENDAFRASHMONDAY FEBRUARY 19, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
11ANEF ALAMEREW YIRDAWMONDAY FEBRUARY 19, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
12ANIMAW ENDESHAW CHANIEMONDAY FEBRUARY 19, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
13ANTENEH AMARE SHUMETIEMONDAY FEBRUARY 19, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
14ASCHALEW TESHOME TSEHAYNEHMONDAY FEBRUARY 19, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
15ASRAT ENDALE LEGESSEMONDAY FEBRUARY 19, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
16CHALCHISA DIRIBA MULETAMONDAY FEBRUARY 19, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
17DAGIM DANIEL DEAMONDAY FEBRUARY 19, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
18DEBELLA TEMESGEN ETHICHAMONDAY FEBRUARY 19, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
19EDEN GELETAW ZELELEWMONDAY FEBRUARY 19, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
20ELSAY KUMALA GUDATAMONDAY FEBRUARY 19, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
21EPHREM ALEMNEW TESFAWMONDAY FEBRUARY 19, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
22ESUBALEW GASHAW ADMASMONDAY FEBRUARY 19, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
23FEREZER FILATE GURAROMONDAY FEBRUARY 19, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
24FIRAOL TEKLU BAYISAMONDAY FEBRUARY 19, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
25FIRAOL WAKUMA TURIMONDAY FEBRUARY 19, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
26FKADIE MISGANAW SETEGNMONDAY FEBRUARY 19, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
27FUAD WORKU SADIKMONDAY FEBRUARY 19, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
28GELETA MEKONEN GAGAMONDAY FEBRUARY 19, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
29GELILA TESFAYE DEMISSIEMONDAY FEBRUARY 19, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
30GETYE DEGELO GERMAMOMONDAY FEBRUARY 19, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
31HAILEMICHAEL FEYISSA SERBESSAMONDAY FEBRUARY 19, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
32HENOK AYALEW ALIMONDAY FEBRUARY 19, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
33HENOK BIKES BELAYMONDAY FEBRUARY 19, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
34HENOK GASHEW FENTIEMONDAY FEBRUARY 19, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
35HENOK YOSEPH HAILUMONDAY FEBRUARY 19, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
36KALEAB TAMIRU MENGISTUMONDAY FEBRUARY 19, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
37KASANESH AYALEW SIMEGNTUESDAY FEBRUARY 20, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
38MARKOS BASHA BORESOTUESDAY FEBRUARY 20, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
39MIKI SHIBABAW ESHETIETUESDAY FEBRUARY 20, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
40MIKIYAS ZENABU ALAROTUESDAY FEBRUARY 20, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
41NURU HUSEN AWOLTUESDAY FEBRUARY 20, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
42OUMER KASSAW ARAGIETUESDAY FEBRUARY 20, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
43REDIET DESSIE ASMARETUESDAY FEBRUARY 20, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
44SAMUEL ASAMINEW MAMOTUESDAY FEBRUARY 20, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
45SEID BEDRU YASSINTUESDAY FEBRUARY 20, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
46SELEMON BELAY BASAZINEWTUESDAY FEBRUARY 20, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
47SELHADIN ABDU SHIFATUESDAY FEBRUARY 20, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
48SOLIYANA YALEWDEG SIYUMTUESDAY FEBRUARY 20, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
49TARESA BAYERA TSEGAYETUESDAY FEBRUARY 20, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
50TAYE ANIMAW ALEMNEHTUESDAY FEBRUARY 20, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
51TILAHUN ABEBE WAKTOLATUESDAY FEBRUARY 20, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
52YETNAYET ZEWGE NEGASHTUESDAY FEBRUARY 20, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
53YISHAK TEREFE WONDAFRASHTUESDAY FEBRUARY 20, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
54YONATAN ZEWDU MEKONINETUESDAY FEBRUARY 20, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
55YORDANOS GETNET ADAMTIETUESDAY FEBRUARY 20, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
56ZOMA DAMISE GEBREIGZHBERTUESDAY FEBRUARY 20, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING

Postion : College Trainee – Legal/IR Candidates

NB:

  • Other College Trainee Position applicants interview exam schedule will be communicated in separate schedule.

Candidate_List :

NoFull NameGroup Discussion
1ABCHU WASSIHUN ADDISUMONDAY FEBRUARY 19, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
2ABDULMALIK HUSSEIN ABDULKADIRMONDAY FEBRUARY 19, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
3ABDUNASIR ISAK AHMEDMONDAY FEBRUARY 19, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
4BEREKET TAZEZE ALEBACHEWMONDAY FEBRUARY 19, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
5BETELHEM MOLLA WUBIEMONDAY FEBRUARY 19, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
6GEDA YOSEPH ATOMSAMONDAY FEBRUARY 19, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
7GETASEW ADAMTE GELAWMONDAY FEBRUARY 19, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
8HANNA BERHANU TEGICHOMONDAY FEBRUARY 19, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
9HILINA ABREHAM KEBEDEMONDAY FEBRUARY 19, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
10HIWOT LEMMA GEBREHANAMONDAY FEBRUARY 19, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
11KAMIL TEMAM ABDULKADIRMONDAY FEBRUARY 19, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
12LEMELEM TAMIRAT BOSHAMONDAY FEBRUARY 19, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
13LIYA TAMRAT DIFABACHEWMONDAY FEBRUARY 19, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
14LYDIA FREZER ALEMUMONDAY FEBRUARY 19, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
15MELKAMU YIGREM SEMAMONDAY FEBRUARY 19, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
16MIHIRET MENGISTU TELELIMONDAY FEBRUARY 19, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
17MIHRET SAMSON LEGESSEMONDAY FEBRUARY 19, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
18MILITETSEGA HAILU BEKELEMONDAY FEBRUARY 19, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
19NAGASA FUFA IFAMONDAY FEBRUARY 19, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
20NEBIYAT MELESE ASHOROMONDAY FEBRUARY 19, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
21NIBRET MINDAHUN LEGSSEMONDAY FEBRUARY 19, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
22SAGNI KETEMA BEKELEMONDAY FEBRUARY 19, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
23SEMREAB AYELE SHEBARGMONDAY FEBRUARY 19, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
24TIBEBU SIMACHEW GUADEMONDAY FEBRUARY 19, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
25WIHIBEMARIYAM KASAYE ASEFAMONDAY FEBRUARY 19, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
26YEHUALASHET ABEBE YILMAMONDAY FEBRUARY 19, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON

Position : College Trainee – Internal Audit Candidates

NB:

  • Other College Trainee Position applicants interview exam schedule will be communicated in separate schedule.

Candidate_List :

NoFull NameGroup Discussion
1ABADIR TOFIK HASSENWEDNSDAY FEBRUARY 21, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
2ABDUREHIM EMIYU HASSOWEDNSDAY FEBRUARY 21, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
3ALAYE DARABA TILAHUNWEDNSDAY FEBRUARY 21, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
4ASRAT DESSALE ABATEWEDNSDAY FEBRUARY 21, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
5ATALAY SIMEGN WORKIEWEDNSDAY FEBRUARY 21, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
6BELYU BELAY KEBEDEWEDNSDAY FEBRUARY 21, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
7BETELHEM WOLDESENBET WORKUWEDNSDAY FEBRUARY 21, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
8EYASU BERHANU SANBATOWEDNSDAY FEBRUARY 21, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
9EYOB MENGISTU HAILEWEDNSDAY FEBRUARY 21, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
10FAYA ADERA LEGESEWEDNSDAY FEBRUARY 21, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
11GEBIREMEDHN SISAY GETACHEWWEDNSDAY FEBRUARY 21, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
12HERMELA ABAYNEH  MULETAWEDNSDAY FEBRUARY 21, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
13KIRUBEL ALAYOU TADESSEWEDNSDAY FEBRUARY 21, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
14MENA FEKADU EJERSAWEDNSDAY FEBRUARY 21, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
15MUKEMIL ABRAR SABIRWEDNSDAY FEBRUARY 21, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
16RAHEL GEMECHU ABERAWEDNSDAY FEBRUARY 21, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
17SEYFE AREGAHAGN AGAJELEWWEDNSDAY FEBRUARY 21, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
18THOMAS WALDE NEGASHWEDNSDAY FEBRUARY 21, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
19TSINAT ALEMAYEHU BEZAWWEDNSDAY FEBRUARY 21, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
20ZEKARIAS SHEBESHE AWOKEWEDNSDAY FEBRUARY 21, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
21ADDISU BANTIE SHIFERAWWEDNSDAY FEBRUARY 21, 2024 AT 07:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
22AMARE DEJEN DIRESWEDNSDAY FEBRUARY 21, 2024 AT 07:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
23BIKIS ABEBA ARAGIEWEDNSDAY FEBRUARY 21, 2024 AT 07:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
24DEGU  ABATE  HABTEMARIAMWEDNSDAY FEBRUARY 21, 2024 AT 07:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
25GETACHEW  GETAHUN  MOTAWEDNSDAY FEBRUARY 21, 2024 AT 07:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
26GIRMA GAMADA GESSAMOWEDNSDAY FEBRUARY 21, 2024 AT 07:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
27GOSAYE  ALEMU  HIRPAWEDNSDAY FEBRUARY 21, 2024 AT 07:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
28MEKDES YESHIWAS FENTIEWEDNSDAY FEBRUARY 21, 2024 AT 07:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
29MEKIDES DIRESS ALEMUWEDNSDAY FEBRUARY 21, 2024 AT 07:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
30MISA FENTAHUN ZELEKEWEDNSDAY FEBRUARY 21, 2024 AT 09:00 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
31MOLA GICHEW DESSALEGNWEDNSDAY FEBRUARY 21, 2024 AT 09:00 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
32SELAM GIZACHEW DERSEHWEDNSDAY FEBRUARY 21, 2024 AT 09:00 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
33SOLOMON GUTA DADIWEDNSDAY FEBRUARY 21, 2024 AT 09:00 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
34TIJANI ABDELA FITAWEDNSDAY FEBRUARY 21, 2024 AT 09:00 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
35YONAS  HAZO  HARKOWEDNSDAY FEBRUARY 21, 2024 AT 09:00 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
36YORDANOS  DESALEGN  REDAWEDNSDAY FEBRUARY 21, 2024 AT 09:00 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
37ZERIHUN DESALEGN DIMAWEDNSDAY FEBRUARY 21, 2024 AT 09:00 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON

Position : College Trainee – IT Candidates

NB:

  • Other College Trainee Position applicants interview exam schedule will be communicated in separate schedule.

Candidate_List :

NoFull NameGroup Discussion
1ABDUREHMAN YIMAM ADEMWEDNSDAY FEBRUARY 21, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
2ABEBE  FENTAW  AYALIEWWEDNSDAY FEBRUARY 21, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
3ABEL NURI AWOLWEDNSDAY FEBRUARY 21, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
4AHMED YIMER GEDIFWEDNSDAY FEBRUARY 21, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
5AMEN ZELEALEM TADESEWEDNSDAY FEBRUARY 21, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
6AMRI DENUR BALLOWEDNSDAY FEBRUARY 21, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
7ANTENEH SOLOMON MINDAWEDNSDAY FEBRUARY 21, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
8BEFKIR ALEMAYEHUWEDNSDAY FEBRUARY 21, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
9BETELEY MELESE BIRUWEDNSDAY FEBRUARY 21, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
10BIRHANU WORKU KASSAHUNWEDNSDAY FEBRUARY 21, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
11BIRUK SOLOMON KEBEDEWEDNSDAY FEBRUARY 21, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
12DAGMAWI MULUWORK AMBAYEWEDNSDAY FEBRUARY 21, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
13DANIEL SEMU BOGALEWEDNSDAY FEBRUARY 21, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
14DAWIT ANDARGACHEW ASMAREWEDNSDAY FEBRUARY 21, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
15DAWIT MANDEFRO HAILUWEDNSDAY FEBRUARY 21, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
16DIBORA LACHA GARUMAWEDNSDAY FEBRUARY 21, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
17ERMIAS GASHAW HABTEWEDNSDAY FEBRUARY 21, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
18ESUBALEW GOSAYE GEBRETSADIKWEDNSDAY FEBRUARY 21, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
19ETSUBDINK MERSHA ALEMWEDNSDAY FEBRUARY 21, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
20GASHAW FENTAYE GELAWWEDNSDAY FEBRUARY 21, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
21GEDION TADESSE MENGESHAWEDNSDAY FEBRUARY 21, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
22HAILEABE ABEBE BIRHANUWEDNSDAY FEBRUARY 21, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
23KALEAB SHIFERAW GIRMAWEDNSDAY FEBRUARY 21, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
24KALKIDAN TADU GEBRUWEDNSDAY FEBRUARY 21, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
25KIRUBEL SENTAYEHU TADESSEWEDNSDAY FEBRUARY 21, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
26LEMI MELKAMU SHIFERAWWEDNSDAY FEBRUARY 21, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
27LIUL SINTAYEHU TEBKEWWEDNSDAY FEBRUARY 21, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
28MARITU HONE ABEGAZWEDNSDAY FEBRUARY 21, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
29MERRY KETSELA SEMUWEDNSDAY FEBRUARY 21, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
30MICHAEL SOLOMON KEFFAWEDNSDAY FEBRUARY 21, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
31MIKIAS WONDIM GEBREMEDHINTHURSDAY FEBRUARY 22, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
32NATNAEL BIRHANU GEZAHEGNTHURSDAY FEBRUARY 22, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
33NEBIL MUHIDIN AWELTHURSDAY FEBRUARY 22, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
34NESREDIN NEGUSIE ASSEFATHURSDAY FEBRUARY 22, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
35RUKNDO SOLOMON GOSSAYETHURSDAY FEBRUARY 22, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
36SELAMAWIT ALEMU MUCHEYETHURSDAY FEBRUARY 22, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
37SEMAHEGN ADUGNA GUTETATHURSDAY FEBRUARY 22, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
38SEMERE TALEGNGETA FEREJATHURSDAY FEBRUARY 22, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
39SENAYT GOBEZIE DAMTIETHURSDAY FEBRUARY 22, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
40SEWLESEW BIAZEN BELETETHURSDAY FEBRUARY 22, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
41SHAMIL MUSEMA RESHADTHURSDAY FEBRUARY 22, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
42SOLOMON HAILEKIROS HAFTUTHURSDAY FEBRUARY 22, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
43SURAFEL SENTAYEHU TADESSETHURSDAY FEBRUARY 22, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
44TADESSE TSEGA BEZATHURSDAY FEBRUARY 22, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
45TIHITINAW BUZUWERK BEKELETHURSDAY FEBRUARY 22, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
46TOMAS SEFIW DEBASHTHURSDAY FEBRUARY 22, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
47TONY SOLOMON MULUGETATHURSDAY FEBRUARY 22, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
48TSADIKU KIBRU MULUGETATHURSDAY FEBRUARY 22, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
49YAFET BERHANU GARNOTHURSDAY FEBRUARY 22, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
50YAFET LULSEGED BELETETHURSDAY FEBRUARY 22, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
51YARED ABATE ADEMETHURSDAY FEBRUARY 22, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
52YARED ABERA MENGISTUTHURSDAY FEBRUARY 22, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
53YEABISERA TESEFAYE BEKELETHURSDAY FEBRUARY 22, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
54ZELEKE ZERIHUN TSEGAYETHURSDAY FEBRUARY 22, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING

Position : College Trainee – Engineering Candidates

NB:

  • Other College Trainee Position applicants interview exam schedule will be communicated in separate schedule.

Candidate_List :

NoFull NameGroup Discussion
1ABAABBA GUDISA LEBETAMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
2ABDELHAMID  EDRIS BAHTAMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
3ABDI KEBENESSA EBSAMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
4ABDU DEMLE MELAKUMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
5ABDUSELAM MOHAMMED YUYEMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
6ABEL LAKACHEWU KIFLUMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
7ABENEZER FIKRE BIZAMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
8ABEYU ESHETIE MENBERUMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
9ABINET ZERIHUN DULLEMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
10ABIRHA KAHSAY BERHEMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
11ABUBAKER ABDULAZIZ MOHAMMEDMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
12ABUBEKER ALI AHMEDMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
13ABYENUR AZMERAW BIRHANUMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
14ALEM GEBREMICHAEL GIDEYMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
15ALEMTSEHAY HAILU ABEBEMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
16ALEMU BELAYNEW MISGANEWMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
17AMANUEL BERHANU KITILAMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
18AMANUEL HAGOS TASEWMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
19AMAUEL ENGIDA ALEMUMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
20ANTENEH MILKIT WORKNEHMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
21ARARSO JOFORA BASHIMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
22AZMERAW TEFERA TIBEBUMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
23BEDASA HIKA MERERAMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
24BEHAILU ASEFA DEMISIEMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
25BEKALU ZELEKE BEKELEMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
26BEKELE CHERKOS TEFERAMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
27BELETE ANDARGIE MAZIEMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
28BEREKET GIRMA TAMIRMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
29BILISUMA ZENEBE GEBREMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
30BIRUK EJIGU NEGEWOMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
31BISRAT ADEFIRIS TESHOMEMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
32BLEN HAILE BIRATUMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
33BONSA HAILU NEDESAMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
34BONSA OLIKA JETUMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
35CHERINET GASHAW HABTUMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
36DAGIM ABERA ALEMAYEHUMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
37DAGIMAWI  ZENEBE DIBABIETUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
38DAGIMAWI FETENE ABIDISSATUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
39DAGMAWI  ESKENDER ERGETETUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
40DAGMAWI AYALEW DESSIETUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
41DAKABA DEBELE BIRUTUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
42DANIEL GETU YERDAWTUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
43DANIEL JOBRIE TESHOMETUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
44DANIEL LAKE GEBREYESTUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
45DANIEL MEKONEN EBSATUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
46DANIEL SHIFERAW HABITEGEBRIELTUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
47DAWIT  ABEBE MIHRETUTUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
48DAWIT TOLOSA TUFATUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
49DEGINET MOGES BAYUHTUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
50DEREJE GUDISA TOLOSATUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
51DESALEGN DEREJE NEMETUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
52EBISA MOHAMMED TOLOLATUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
53ETSUB TADELE ESHETUTUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
54EYASU TAMENE SHERITOTUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
55EYOB BERHANU DEJENETUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
56EYOB GETACHEW ABERATUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
57EYOB ZELEKE HAILETUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
58FAHMI MENGISTU AREGATUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
59FALMATA DUMESA ABDISATUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
60FANUEL TSEGAYE ABEGAZTUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
61FETHADIN KAMIL SHEWMOLOTUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
62FEWZYA YIMAM ABDIETUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
63FIKRE FONZHYE SARHETUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
64Filimon Kibrom TeklemariamTUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
65GADISA MEKONNIN CHALATUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
66GEMECHIS KUMA WAKJIRATUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
67GETAYE FISEHA TADESSETUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
68GETIYE ABULE SHEWANGIZAWTUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
69GETNET DEMLE YIMERTUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
70HABTAMU ELIAS UMEKOTUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
71HABTAMU TEGEGNE BAYLEYEGNTUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
72HABTAMU TESEMA TELILATUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
73HAILE BARANTO WELDEHIETWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
74HAILEEYESUS NIBRET WUBETUWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
75HUSEN AHMED HASSENWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
76IBRAHIM SEID MOHAMMEDWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
77IDESA KIDANE TURAWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
78IYASU REFISA ABDISAWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
79JISAN ETICHA KUMAWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
80KALEAB ESKINDIRWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
81KALED HUSEN ABUBEKARWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
82KENA TESHOME LEMAWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
83KERIMA ABDU AHMEDWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
84KIRUBEL DEBAS ANTENEHWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
85LISANU  BITWODED ALEMUWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
86LIYA CHUBARO CHONDEROWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
87MASRESHA ALEMU HAILEWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
88MASTEWAL  TIBEBU  MARUWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
89MEBITU CHANIE ADAMUWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
90MELESE KUAYAW TADESEWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
91MELKAMSEW SAMUEL BEKELEWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
92MICHAEL MESFIN SAHILEWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
93MILKESA TEREFE BANGOWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
94MOGES  KEBEDE  ABAGUMBULWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
95MOHAMMEDSUALIH YIMAM ASSEFAWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
96MOTI BEYERA EJIGUWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
97NAHOM GEZAHEGN GERMANWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
98NATHNAEL HABTAMU BITEWWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
99NATNAEL  BIRHAN GEBREWOLDWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
100NATNAEL TENSAE GEBREWOLDWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
101NATNAIL GETACHEW MULUWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
102NAZRAWI SETA FANTAWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
103NEBIYU DANIEL ASFAWOSENWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
104ROBEL SOLOMON YIDENEKALWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
105SADIK EDAO MOHAMMEDWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
106SALEAMLAK  ALEMNEW  BIZUAYEHUWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
107SAMUEL ALAYU KIDANEWOLDWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
108SAMUEL ZEKARIAS TIBEBUWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
109SARON WONDIMU GEBREYESTHURSDAY FEBRUARY 29, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
110SEID JUHAR JEMALTHURSDAY FEBRUARY 29, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
111SEMHAL KETSELA TAREKETHURSDAY FEBRUARY 29, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
112SOLEN TOLESSA DERESSUTHURSDAY FEBRUARY 29, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
113SOLOMON ADUGNA TUFATHURSDAY FEBRUARY 29, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
114SURAFEL GIRMA TAFFESETHURSDAY FEBRUARY 29, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
115TEKILEHAYMANOT ETEFA BIRHANUTHURSDAY FEBRUARY 29, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
116TEMESGEN  ADDISU  MELKAMUTHURSDAY FEBRUARY 29, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
117TESFA TESHOME ASFAWTHURSDAY FEBRUARY 29, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
118TEWODROS HINTSA GEBRESILASSIETHURSDAY FEBRUARY 29, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
119TIBEBU KASSA KEBEDETHURSDAY FEBRUARY 29, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
120TIRSIT ALEMAYEHU GEMEDATHURSDAY FEBRUARY 29, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
121TIRUNEH CHALIE MELAKUTHURSDAY FEBRUARY 29, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
122TSEDEY YESHANEH ANLAYTHURSDAY FEBRUARY 29, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
123TSEGAAB NIGUSSE TADESSETHURSDAY FEBRUARY 29, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
124TSEGAB ARBA ATATHURSDAY FEBRUARY 29, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
125TSEGAYE KEBEDE ZEGDEATHURSDAY FEBRUARY 29, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
126WELDEKIROS HAILU GEBRUTHURSDAY FEBRUARY 29, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
127WOLDIE WORKU TEKLETHURSDAY FEBRUARY 29, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
128YABSRA FEKADU AYENETHURSDAY FEBRUARY 29, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
129YALEMSEW  TEBIK  DESITATHURSDAY FEBRUARY 29, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
130YARED FEKADE WELDESENBETTHURSDAY FEBRUARY 29, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
131YEABSIRA MESFIN TEKALIGNTHURSDAY FEBRUARY 29, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
132YILKAL ANLEY SMEGNTHURSDAY FEBRUARY 29, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
133YINAGER KINDE ADELLATHURSDAY FEBRUARY 29, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
134YINEBEB BAHIRU ZELEKETHURSDAY FEBRUARY 29, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
135YOHANES ZERIHUN AKLILUTHURSDAY FEBRUARY 29, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
136YOHANNES GETINET TIBEBUTHURSDAY FEBRUARY 29, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
137YOHANNES WENDWESEN GUGSATHURSDAY FEBRUARY 29, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
138YONAS TEFERA TSEGAYETHURSDAY FEBRUARY 29, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
139YONATAN DAGNEW TAMYALEWTHURSDAY FEBRUARY 29, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
140YONATAN SHEWAZEMED WOLDEMICHAELTHURSDAY FEBRUARY 29, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
141YONATAN TADESE GERBITHURSDAY FEBRUARY 29, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
142YOSEF SIRAK WORKNEHTHURSDAY FEBRUARY 29, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
143YOSEPH GEBEYEHU AREGATHURSDAY FEBRUARY 29, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
144ZABLON ABEBAW SIMENEHTHURSDAY FEBRUARY 29, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
145ZAKARIAS SHIMELES SIMATHURSDAY FEBRUARY 29, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
146ZELALEM  AREGA  ENYEWTHURSDAY FEBRUARY 29, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
147ZERIHUN FEYISSA SHUMETHURSDAY FEBRUARY 29, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
148ZINABU KEMISO LIMORETHURSDAY FEBRUARY 29, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON

Position : College Trainee – Purchasing Candidates)

NB:

  • Other College Trainee Position applicants interview exam schedule will be communicated in separate schedule.

Candidate_List :

NoFull NameGroup Discussion
1ABDIRAZAK REDI MUSTEFAMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
2ADANA TEGENU FEYISAMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
3ADDISU SHEWAYE DEMISSEMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
4AMANUEL ABEBAW KASSAMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
5AUZIYE IRIGEBUSI DABAMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
6AYALKBET TALEGETA TEKLIEMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
7BESUFEKAD BAHIRU GEBREMEDHINMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
8BETELHEM DEREJE ASEFAMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
9BETELHEM ELIYAS ZIKARGACHEWMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
10BIRUKTAWIT SOLOMON MEKURIAMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
11BLEN TESFAYE AREGAYMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
12DAGMAWIT BELAYNEH ASFAWMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
13DAWIT ADDISU MELAKUMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
14DEMIS ABERA ALEMUMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
15EFIRATA MEKDIM HAILUMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
16EJARGACHEW TALEMA ABEBEWMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
17ELIAS ABAY ZEWDIEMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
18ELROI ADMASU SAJIMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
19ENDALAMAW TIZAZU ADERAWMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
20ENDASHAW ARGAW TECHANEMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
21ERMIAS SAMUEL BEFIRDUMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
22ERMIYAS ABEBE TIROROMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
23EYERUS GASHAW AMAREMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
24EYERUSALEM SAHLE TIRUHAMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
25FELEKE AYU ALAMIRMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
26FEVEN ABERE DELELEMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
27FIKRESILASSIE TESHOME WAKEMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
28GEMECHIS KIDANU MANALEMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
29GETNET ABIYU ASSABMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
30GUTA GIRMA BEGNAMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
31HACHALU ADDISU DIBABATUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
32HAILE  MESERET  YEMANETUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
33HAILELUEL WENDMNEH AREGATUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
34HERIMELA WORKU BELAYTUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
35JALATA DIRIBSA LIKISATUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
36KALEB DAMENA SUFATUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
37KALKIDAN AYALEW MENBERETUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
38KALKIDAN GIZAW HABTEMARIAMTUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
39KALKIDAN TADESSE DEGEFATUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
40KAMIL HAJI BATITUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
41KASIE MOSYE GASHUTUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
42KEBADU ALEMAYEHU GESIATUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
43KEDIR MOHAMED DINKISATUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
44KIBATU KIDANE HAILETUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
45KIDANE GEREMEW MESHESHATUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
46KIDIST MAMO ARGAGOTUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
47KIDUS FIRENEW MEKURIATUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
48KIRUBEL ABERA NEGASHTUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
49LAKE BEWKET FEREDETUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
50LENCHO JEMAL BEKERTUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
51MAHLET GEREMEW HUNDETUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
52MALASA ABERA HIKOTUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
53MARDE MASKO MENESHATUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
54Melat Gezaw GebreTUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
55MESALEMARIAM ZEGEYE WOLDEGEBRIELTUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
56METI TESFAYE GELATUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
57MIKIYAS WUBETU MELAKUTUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
58MOHAMED JUWAR SARMOLOTUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
59MULUKEN FENTAHUN DEMLEWTUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
60MURIDU WOLDE GIZAWTUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
61NAHOM ASSEFA ADMASUWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
62NAHOM TESFAYE JEBESAWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
63NEBIYAT EZRA KELEMWORKWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
64REDIET WUBANTE MENGIEWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
65RUTH MESFIN ABEBEWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
66SALIM TSEGAYE HAILEWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
67SAMMUEL YIFRED BIREWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
68SAMRAWIT SOLOMON GEBREYESUSWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
69SAMRAWIT TEREFE ZIKARGEWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
70SAMUEL BERHE ATSBEHAWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
71SAMUEL GETU KEBEDEWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
72SIRAK MITIKIE NIGATUWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
73SOFANIT BISRAT LEMMAWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
74TADE GERESU KORMEWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
75TADELE DESALEGN ABAYWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
76TECHALE MOGES KILTUWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
77TEFERA BOKONA TSEGAYEWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
78TESFAMIKAEL BEWKETU GETNETWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
79TESFANESH WOLDIE DEMEKEWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
80TIGABU BERHIE CHEKOLLEWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
81TINSAE EDILU MIRAWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
82TIZITA JANO BAYSAWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
83TSION LEGESE ASFAHAWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
84TSION TESFAYE ABEWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
85WOYNISHET  ABERA  BAREGAWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
86WUBHAGER KETEMA WUBEWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
87YESHIGETA GUDETA HEYIWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
88YIDIDIYA HARGAMO HAMAMOWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
89YONAS TOFIK REDIWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON

Position : College Trainee – Commercial Candidates

NB:

  • Other College Trainee Position applicants interview exam schedule will be communicated in separate schedule.

Candidate_List :

NoFull NameGroup Discussion
1ABATE TALEMA EMBIALEMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
2ABDETA MELESSE GEMECHUMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
3ABEBAYE TILAHUN GASHAYEMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
4ABEBE NEGESE MEKONNENMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
5ABRAHAM MEBRATU ALEMUMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
6ACHELU GEZU BEJIMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
7ADUGNA MIESSA MIJENAMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
8ADUGNAW TSEHAY ASEMMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
9AHMED ABDELA HASANOMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
10ALAZAR YEGILE BEKELEMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
11AMANU TILAHUN MELAKUMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
12ASNAKEW MENGISTE BOGALEMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
13AWEL AHMED YUSUFMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
14BAYE TEGETE TEKLEGIORGISMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
15BEREKET DERIB DEREJEMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
16BEREKET SISAY GUDETAMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
17BEZAWIT AMARE YIHUNEMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
18BEZAWIT ESHETU TADESSEMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
19BINIYAM TADESSE HAYLEMARIYAMMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
20BIRHANU YITAYEW ALEMUMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
21BIRTUKAN ABRARAW NEGAMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
22BIRUK DESALEGN ANIMENMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
23BIZUNESH ESHETU DEMEMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
24BLEN ASTAWESEGN MULATUMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
25BRUKTAWIT HAGOS WOLDSENEBETEMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
26Cherie Nigus JemberieMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
27CHERYE HAILU GULMAMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
28DAGMAWIT EYASU MEKITEMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
29DAWIT MORKETA MAMOMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
30DEBELA BURUSIE BILAMONDAY FEBRUARY 26, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
31DERARTU ABULE SEIDOTUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
32DESSALE GADISA HUNDUMATUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
33EBISE KUMEATUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
34EDEN BIRHANEMESKEL WELDESENBETTUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
35EFRATA KASSAWU ABERATUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
36EKRAM BIRGU JEMALTUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
37ELDA TEFERA TESEMATUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
38ENDALE HAILEMARIAM TAKELETUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
39EPHERATA BEDADA GELANTUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
40ESAYAS BINIAM BEYENETUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
41Esmael Worku MollaTUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
42EYOULE TEMESGEN BIRHANUTUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
43FIKADU GIRMAY AMOKETUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
44FIKIRTE TSEGAW MEKONINTUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
45GETANEH TEKA MELAKUTUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
46GETNET AMOGNE BEZATUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
47GEZAHAGN BELACHEW TESFAYETUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
48HABTAM ADIBARU EWUNETIETUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
49HAMZA ALIY HUSSIENTUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
50HANA TEREFE DEGEFETUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
51HEAVEN GETU DABATUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
52HIWOT MEKURIA KEBEDETUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
53ISRAEL FERDIE GOBENATUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
54KALKIDAN YOHANNES BEYERATUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
55KETEMA DIBABA BELDATUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
56KIDANU DEJEN MEKONENTUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
57KIDIST KIBRET ESHETETUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
58KIDIST TESHOME TADESSETUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
59LAKACHEW MIHRETU TADEGETUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
60LALISA BESHADA TADESATUESDAY FEBRUARY 27, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
61LENSA SAMSON TADESSEWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
62Lidet Tilahun AbateWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
63MARIA ABDUSEMED AMEDEWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
64MEGABIAW BAYTEKUS SIMEGNEWWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
65MEKIDES AYANA EMRIEWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
66MEKUANENT TELAYNEH ALEMUWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
67MEKUANT ANDARGA YILMAWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
68MERHAWIT KAHSAY FISEHAWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
69MIKIYAS GEZAHEGN KEBEDEWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
70MILKESSA TUFA ABERAWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
71MINGISTU AMANU BELEWWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
72MOHAMMED SUFIAN HASSENWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
73MULUKEN YILACHEW WUBUWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
74MULUSEW AMARE BIRHANUWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
75NAHIM TAMIRU RIKITAWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
76NAOL KEBEDE LIKKASAWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
77NATENAEL HABTE BERHANUWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
78NATNAEL DAMENA CHERENETWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
79NATNAEL DEGEMU FUJEWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
80PAWLOSS LAMESGIN ABATIENEHWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
81REDIET FIKADU ABEBEWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
82ROBSEN CHALLA DEBELWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
83SAMRAWIT BELAYY TESEMAWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
84SAMUEL ADUGNA MULETAWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
85SEWNET ASMARE BIMREWWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
86SHAMBEL JOTE TULLUWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
87SHIMELIS TEFERA KASAWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
88SINDIE KINDE TAMIRUWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
89SOLOME BIZUAYEHU TESSEMAWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
90SURAFEL ASSEGID ABATEWEDNESDAY FEBRUARY 28, 2024 AT 08:30 LOCAL TIME IN THE AFTERNOON
91TADEGE AYAL MULUAYEHUTHURSDAY FEBRUARY 29, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
92TADELE TESHALE BICHATHURSDAY FEBRUARY 29, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
93TADISO FENTAW BIRARATHURSDAY FEBRUARY 29, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
94TAKELE WOLELEW DEMELIETHURSDAY FEBRUARY 29, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
95TEMAM JEWARO MIESOTHURSDAY FEBRUARY 29, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
96TEMESGEN ABIE KEBEDETHURSDAY FEBRUARY 29, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
97TESAFA WALE MEKONNENTHURSDAY FEBRUARY 29, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
98TIBEBU AWOKE MEWAHGNTHURSDAY FEBRUARY 29, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
99TIGEST DEREJE BEFEKADUTHURSDAY FEBRUARY 29, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
100TIHITINA ASSAYE WALELLGNTHURSDAY FEBRUARY 29, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
101TSEDAY TAYE AMOGNETHURSDAY FEBRUARY 29, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
102TSGEREDA ABEBE HAILUTHURSDAY FEBRUARY 29, 2024 AT 02:30 LOCAL TIME IN THE MORNING
103TSION HINTSA ZEGEYETHURSDAY FEBRUARY 29, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
104WAKO ROBA ANKOTHURSDAY FEBRUARY 29, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
105YEABSRA MEKONNEN YEBEYENTHURSDAY FEBRUARY 29, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
106YENEBEB DEBEBE MEKASHATHURSDAY FEBRUARY 29, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
107YOHANES BELEW KETEMATHURSDAY FEBRUARY 29, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
108YOHANS BAYE DEMISSETHURSDAY FEBRUARY 29, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
109YOHANS YESHAMBEL MENGESHATHURSDAY FEBRUARY 29, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
110ZAHARA DUBALE JALETHURSDAY FEBRUARY 29, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
111ZEKARIYAS ZERIHUN DAMTIETHURSDAY FEBRUARY 29, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
112ZEMENAY BISET CHEKOLETHURSDAY FEBRUARY 29, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING
113ZEMILAT TEREFE ABEBETHURSDAY FEBRUARY 29, 2024 AT 05:00 LOCAL TIME IN THE MORNING

Position : GSE/GTV ELECTRICIAN II

Candidate_List :

NONAMEINTERVIEW SCHEDULE
1EFA WORKINEH MENGESHAMONDAY FEBRUARY 19, 2024 @ 02:00 PM IN THE AFTERNOON
2GETAHUN LEMA ADICHOMONDAY FEBRUARY 19, 2024 @ 02:00 PM IN THE AFTERNOON
3KALEAB MEBETE TADELEMONDAY FEBRUARY 19, 2024 @ 02:00 PM IN THE AFTERNOON
4KASEHUN GIZACHO TESEMAMONDAY FEBRUARY 19, 2024 @ 02:00 PM IN THE AFTERNOON
5MELAKU TEKLU KEBEDEMONDAY FEBRUARY 19, 2024 @ 02:00 PM IN THE AFTERNOON
6MESFIN MIKERA TIBEBUMONDAY FEBRUARY 19, 2024 @ 02:00 PM IN THE AFTERNOON
7NATNAEL BADEG GEBERIMONDAY FEBRUARY 19, 2024 @ 02:00 PM IN THE AFTERNOON
8SAMSOM BEYENE SHIFERAWMONDAY FEBRUARY 19, 2024 @ 02:00 PM IN THE AFTERNOON
9TEWODROS YIRDAMICHAEL KASSAYEMONDAY FEBRUARY 19, 2024 @ 02:00 PM IN THE AFTERNOON
10YONATANE BIRILE FARISMONDAY FEBRUARY 19, 2024 @ 02:00 PM IN THE AFTERNOON

Position : GSE/GTV MECHANIC II

Candidate_List :

NONAMEINTERVIEW SCHEDULE
1ABEBAW KEFELEGN DEMSIEMONDAY FEBRUARY 19, 2024 @8:30 AM IN THE MORNING
2ABEBE MEKONNEN TADESSEMONDAY FEBRUARY 19, 2024 @8:30 AM IN THE MORNING
3ABEL ALEMNEHDESSALEGNMONDAY FEBRUARY 19, 2024 @8:30 AM IN THE MORNING
4ASEFA MOGES NEGASHMONDAY FEBRUARY 19, 2024 @8:30 AM IN THE MORNING
5ASHENAFI TAMIRAT GETANEHMONDAY FEBRUARY 19, 2024 @8:30 AM IN THE MORNING
6BEFIKADU MEKONEN ANTIGEGNMONDAY FEBRUARY 19, 2024 @8:30 AM IN THE MORNING
7BEKUMA KAPITA TADESEMONDAY FEBRUARY 19, 2024 @8:30 AM IN THE MORNING
8BEWUKET ASCHALE WALLEMONDAY FEBRUARY 19, 2024 @8:30 AM IN THE MORNING
9BIRHANE G/MARIYAM ABADIMONDAY FEBRUARY 19, 2024 @8:30 AM IN THE MORNING
10DAGNACHEW SEIFU ABEBEMONDAY FEBRUARY 19, 2024 @8:30 AM IN THE MORNING
11ENDALE GEBRE NIDAMONDAY FEBRUARY 19, 2024 @8:30 AM IN THE MORNING
12FUAD REDIWAN ABDAMONDAY FEBRUARY 19, 2024 @8:30 AM IN THE MORNING
13GEBREHIWOT ABRHA WELEYERGSMONDAY FEBRUARY 19, 2024 @8:30 AM IN THE MORNING
14GUDISA DUGA DESTAMONDAY FEBRUARY 19, 2024 @10:30 AM IN THE AFTERNOON
15HAILU MELKA ABETEMONDAY FEBRUARY 19, 2024 @10:30 AM IN THE AFTERNOON
16HENOK BELAY GEBREYOHANESMONDAY FEBRUARY 19, 2024 @10:30 AM IN THE AFTERNOON
17KUMELA DEJENE SIRNAMONDAY FEBRUARY 19, 2024 @10:30 AM IN THE AFTERNOON
18MELAKESELAM TADELE GEBEYEHUMONDAY FEBRUARY 19, 2024 @10:30 AM IN THE AFTERNOON
19MEQUANINT TSEGA HAYLUMONDAY FEBRUARY 19, 2024 @10:30 AM IN THE AFTERNOON
20MULUGETA YESUF ADEMMONDAY FEBRUARY 19, 2024 @10:30 AM IN THE AFTERNOON
21SEMERE BELAYENEH BABOREMONDAY FEBRUARY 19, 2024 @10:30 AM IN THE AFTERNOON
22TARIKU TOCHINO SHOTEMONDAY FEBRUARY 19, 2024 @10:30 AM IN THE AFTERNOON
23TESEMA BAZEZEW MULUNEHMONDAY FEBRUARY 19, 2024 @10:30 AM IN THE AFTERNOON
24TOLA TEMESGEN ALEMAYEHUMONDAY FEBRUARY 19, 2024 @10:30 AM IN THE AFTERNOON
25YITBAREK W/TSADIK KASSAYEMONDAY FEBRUARY 19, 2024 @10:30 AM IN THE AFTERNOON

Position : LABORATORY TECHNICIAN

Candidate_List :

NONAME
1ABRHAM TSEGAYE DUBALE
2AMENSISA TOLOSA BOGALE
3ANTENEH  BEHAILU SHIRE
4ASHENAFI WENDIMU HABTEWOLD
5ASTER MULUNEH DAGNE
6AYANTU  FETENE AMANTE
7AZEB ENDAYLALU WOLDIE
8BEREKT BELLEW TAYE
9BETELEHEM DANIEL SHITA
10BETHELHEM TESFAYE MAMO
11CHAREINT DEMLEW MOYA
12DAGNACHEW DAWIT DALECHA
13DAWIT SAHILE  ASRAT
14DEJENE NEGASH  BELACHEW
15FREHIWOT KASSA GEBREMEDHIN
16GAROMAFAYISA DABA
17GETACHEW  BEDADA BOLKI
18HABTAMU ALEMU BIRI
19HABTAMU GUTA DABA
20HABTAMU KEFELEGN TSEGAYE
21HABTAMU MEHARI ALEMU
22HINDIYA LEMA BESHIR
23HIWOT BEKELE YABEGETA
24LAYKE ZERGA KERGA
25MAHIDER GIRMA ABEBE
26MESFIN ZEWGE GETANEH
27MULUYE BELAYNEH MAMO
28SOLOMON TAKINEDA GEBRE
29TEMESGEN NIGUSE  ABREHA
30TESFA NEGESE TESEMA
31TIHUN NIBRET ALEMAYEU
32TILAHUN TESHOME FEYISA
33TIRSIT GUTA BEYENE
34YIRGU ASFAW WOGE
35YISMU ESHETU CHEFRA
36YONAS TESFAYE KENEA
37YORDANOS KIFLEYOHANNES DEREJE
38ZEMEDE GETACHEW BEKELE

Position : INDUSTRIAL NURSE

Candidate_List :

NONAME
1ABDI TADDESS FIKADU
2ABDISA MULETA NURGI
3ABEBANESH GETYE TAFESE
4ABIREW DESSIE YETEMEGN
5ABREHET WOLDEMARIAM ASFAW
6ADANACH GODU AYALE
7ADDISU TILAHUN DEJENE
8ADINA ALENE NEGA
9AGERTU UMETA CHALI
10AHIMED ALEME SAYID
11AKLIL DEREJE  TEREFE
12ALEMNEH ASRAT MARU
13ALEMNESH AREGA TOLERA
14ALEMU  DIRIBA WAKITOLA
15ALEN ABUHAY FELEKE
16AMARE ALEMU GEDEFEW
17AMARE YOHANNES MEKONENN
18ANDEBET YIRADU MEONNEN
19ANDUALEM ASHEBIR TESEMA
20ASNAKECH  WORKU KORICHA
21AYANTU KEBEDE OLANA
22AYANTU TESFAYE MULISA
23AYNALEM FIKADU WORKU
24AYTENEW GEDAMU TENA
25BAYU TESFAYE DEMISE
26BERIHANU BESAP DERO
27BETELHEM GIRMA GEBRU
28BETELHEM LEMA SHENKORU
29BETELHEM YIMER SHEWAYE
30BEZAWIT TESHALE HORSA
31BIFTU CHANE TILAHUN
32BIKILTU  CHIMDESSA EJJETA
33BIRKTI KIDANEMARIAM WELDEMARIAM
34BIRTUKAN ZELEKE DESALEGN
35CHALA AYANSA ARARSA
36DAGIMAWI TARIKU WOLDEMARYAM
37DEMITU HILO SEDETO
38DINAOL HAILU KUMA
39EDENGENET ABONEH AYELE
40EFREM AYELE ZELEKE
41ELENI GIRMA WOLDEMARIAM
42ESHETU SHAKITAW KENO
43ETAFERAW MULAT SETEYE
44EYERUS ZEGEYE ALEM
45EYERUSALEM ABERA BEYENE
46EYUEL TESHOME GEBREHANA
47FATUMA MOHAMMED ALI
48FEREZER HABTAMU GEMECHU
49FIRHIWOT NIGATU ALEMU
50FITSUM  KIFLU AKLILU
51GADISE TADESE GONFA
52GENET ANGASSA AREDO
53GETACHEW AYANSA BIRAE
54GETINET MOLA KASSAW
55GUADIE ASCHALE LEWOYEHU
56GUDINA HAMBISA NAMERA
57HABTI MEZGEBU REGASA
58HAILU KUSHA SOBOKA
59HAREGEWOYEN BAREGA MULATU
60HAWI ALI ABSHIRU
61HAYMANOT HAILE  MELESE
62HELEN  GETU SEIFU
63HELEN MAZENGIYA ABEGAZ
64HELEN TEBEBU GEBREMARIAM
65HELEN ZEBRHAN GERMAY
66HERMEN  TESHOME AYALNESH
67HIRUT WORKU NMAGA
68HIWOT WORKINEH WOLDEHANA
69JAMO WAKTOLA WEJEGA
70KALEAB TAKELE ZELEKE
71KALKIDAN BIRHANU NEGASH
72KALKIDAN WONDWOSEN LEGESSE
73KEBENE AMENU TOLERA
74KETIM ALEM MULETA
75KIDIST HAILEMICHALE  HAILEMARIAM
76KIDUSAN  MISIKIR FEREDE
77LEMLEM WOLDESELASE  BAWEKE
78LENSE TESSO TOLERA
79LIDIYA SHELEME  WONDIMU
80LIDYA SOLOMON WOLDEMEKAEL
81LIYAT DERIBE GURMU
82MAHILET  WUBSHET DAGNE
83MAHILET ASNAKE ZIKIE
84MASTEWAL GETACHEW BOGALE
85MEBRAT TESFAYE MEHARI
86MEKDES MULUGETA  ASEFA
87MEKIDES MARU TIRUNEH
88MELKAMZER ASEFA WOLDETSADIK
89MERON DUBALE HAYELE
90MERON MILKIYAS KARATO
91MERON TAFESE KIDANEKAL
92MERON WESENE MANEKULHE
93MESERET BIRHANU ASFAW
94MESKEL GEBIRU MENJIYE
95METASEBIYA ABERU KETEMA
96METSIHET ZINABU NEGA
97MIKAS ELIYAS WOLKA
98MILKO GELANA TUJI
99MULUGETA KIFLE ESHETU
100MULUGETA TESFAYE SHIBIRU
101MUNIRA JEMAL MOHAMMED
102MUSLIMA AHMEDIN BUSHRA
103NAOL KORSA KENO
104NARDOS DEMOZE ADERE
105NETSANET ASEFA KEBEDE
106RAHEWA AREGAWI G/MICHAEL
107RAHEWA HAILEKIOS HAGOS
108REDIET TSEGAYE BEREHE
109REKIK ASRAT GEBREMICHAEL
110RUBA MUSEMA MUKTAR
111SAMRAWIT DEMENA  MENGISTU
112SAMRAWIT GIRMA  WOLDESENBET
113SAMUEL TADESSE MENGISTU
114SARA GIRMA ABERA
115SELAMAWIT  GIRMA ZELEKE
116SELAMAWIT FIKADU WOLDEMARIAM
117SEMIRA ENDIRIS ABBAGISA
118SEMIRA MUSSA AWOL
119SENAIT FIKADU TERAJU
120SENAIT HADERA KIDANE
121SENAIT KIDANE GEBRAY
122SINTAYEHU BIRKINEH TEWACHEW
123SISAY DIRIRSA NURESA
124SISAY GENENE TADESSE
125SOLOMON ABERA ANGASE
126TAMIRAT CHINASHO ASLE
127TEMESGEN LEGESE AYELE
128TESFA JABESSA LEMU
129TESFAYE MARYE KIBIRET
130TIGIST GETAHUN YIMER
131TOLASA EDAE ARARSO
132TSEHAY MULUGETA AMOREA
133TSGE TEDILA TERUNEH
134TSGEREDA  SHEWALEM FENET
135TSION ABEBE DEMELASH
136TSION FEREZEWED  TEKELHAYMANOT
137VICTORIA BEHAYLU  TADESSE
138WAGARI FEREDE BULA
139WARKINESH NAGASA HAMBISA
140WOGENE ALEMAYEHU GELAN
141WYNESHET  WONDESEN LETBELU
142YADETA HAMBISA BENTI
143YEABSERA TAMIRU ASCHENAKI
144YEALEMSEW  HAILU ETANA
145YEMISRACH MULUGETA TESHOME
146YENEGUSE FETENE ACHAWACH
147YESHIHAREG YIFRU SHEWANGIZAW
148YETINAYET ASEFA HUNDE
149YETINAYET BEZABIH KASSA
150YETINAYET YEWONDWOSEN DEBREWORK
151YHUN GETU GEGESSO
152YIRGALEM AMOGNE DEGIFE
153YOHANNES FELEKE MAMO
154YOKABED ABEBE TESHOME
155YONAS EMIRU BERKESSA
156YORDANOS ASHENAFI TEKELE
157ZENASH MESFIN SHIMELES
158ZEWDE GASHAW WONDIMGEZAHU
159ZEYIDA JEMAL MOHAMMED

Position : PHARMACIST

Candidate_List :

NONAME
1ABEL MELESE TEKA
2ABELFIED NASIR ALIYI
3ABINET ASEFA YADETA
4ADDISALEM  ERGANDO DUBE
5ADONAY TSEHAYE SEBHATU
6AMANUEL GEMECHU WAKBULCHO
7ANTENEH TAMIRAT KINTAMO
8ASSEFA GURMECHA DEBELE
9AYTENEW WEREDE WOLDETSADIK
10BAHIRU TAFESSE ROBI
11BAYUSH BELACHEW ASRAT
12BEKA WAKGARI DEFA
13BEKETI MULUGETA TEREFE
14BELETE BIRHANU SIRA
15BETELHEM KIFLE WOLDEMICHALE
16BEYENE GUGSA MERECHO
17DAME ZERIHUN MULETA
18DANAYT GEBRELIBANOS WELDEAREGAY
19DELETA KENA MAMO
20DEMERA BENTI GURMESSA
21DIANA GEBREGIORGIS WOLDEYES
22DIBORA YESHIBELAY WORKINEH
23EDEN FISHA GEBREMESKEL
24EDLAWIT KASSAHUN GUBIL
25EDOMGENET GETACHEW DEGEFU
26EFOYRET EDRIS YAEBIYO
27EMAN OEMR BEDRI
28EYERUSALEM ALEMU BALCHA
29EZEDIN TUHA ALIYIE
30FEKRESELAM  TEREFE TESHOME
31FEVEN HAILE BULA
32FEVEN TEFERA DAGNE
33FIKADU HABTE GEBRETSADEK
34GEBREMEDHIN GASHU BELACHEW
35GUTU BEYENE ABETU
36HAILEMARIAM NEGESE GASO
37HANA SOLOMON TESFAYE
38HANA TADELE ENDALEW
39HAYAT SHAMIL BESHIR
40ILALA DABA URGESA
41KEDIJA AMANO GEMEDA
42KIDUS AMANUEL ABRAHA
43LIDIYA ALEMU ADIMASU
44LIYUNESH YIRGA ASHEBO
45MAHLET KEBEDE AREGAW
46MENNA BEGI GOGA
47MICHAEL SOLOMON KEBEDE
48MIHRET  LULESEGED AYELE
49MIHRET TADIYOS MEKASHA
50MINTESINOT  GASHAW DESSE
51MINTESINOT ACHAMYELEH TEFERI
52MITEAMIR GEBREMICHAEL WORKU
53MULUKEN ASSEFA  SULITO
54MULUKEN KEBEDE FEYISA
55NEBIYU MENGISTE ABEBE
56PENIEL YOSEPH YIRBA
57RAHMET  MOHAMMED WAJII
58SAMRAWIT BIRHANE HAGOS
59SAMSON  TEFERI HAMBISSA
60SIMRET TESFAYE BEYENE
61SOFIYA LEMA YIMER
62TEMESGEN FEYERA HIKSA
63TSEGAEYESUS CHANIE AYENEW
64WEYNSHET SISAY AYELE
65YEMSRACH TSEGAYE WOLDIE
66YENEALEM KENFE NEGASH
67YETNAYET KEBEDE MEKONNEN
68YONAN OLIAN ABDI
69YORDANOS MEGERSSA MUMECHA
70ZERFU ZEMENAY SHIMELS
71ZUFAN KELEMEWORK  GOBEZE

Position : Manager Food Safety and Quality

Candidate_List :

SER NO.FULL NAMEPOSITIONDEPARTMENTINTERVIEW DATETIMEVENUE
1Wondale Andargie BeleteMGR. QMSQMS & Safety20.02.202410:00AMETHIOPIAN SKYLIGHT HOTEL
2Mesfin Getahun AssefaMGR. QMSQMS & Safety20.02.202410:00AMETHIOPIAN SKYLIGHT HOTEL
3Hailemicael Alemayehu DoyamoMGR. QMSQMS & Safety20.02.202410:00AMETHIOPIAN SKYLIGHT HOTEL
4Tsehay Workie MeketeMGR. QMSQMS & Safety20.02.202410:00AMETHIOPIAN SKYLIGHT HOTEL
5Fikremariam AmbawMGR. QMSQMS & Safety20.02.202410:00AMETHIOPIAN SKYLIGHT HOTEL

elelanjobs
elelanjobs
Articles: 730